Odzież chroniąca przed działaniem łuku elektrycznego

arcguard_1.jpg

arcguard_logo.jpg Kolekcja odzieży ochronnej ArcGuard, certyfikowana zgodnie z normą IEC 61482-2 to szeroka gama odzieży chroniącej przed termicznym działaniem skutków łuku elektrycznego. Zgodnie z normą badawczą IEC 61482, marka ArcGuard występuje zarówno w 1 i 2 klasie ochrony. Ponadto część jej asortymentu dodatkowo dysponuje badaniami wskaźnika ATPV, zgodnie z wymogami normy IEC 61482-1-1.

Podstawą tej wysokospecjalistycznej odzieży są dokładnie wyselekcjonowane tkaniny, dodatki i wykończenia, które zapewniają optimum bezpieczeństwa. Kolekcja ArcGuard oferuje pełen zakres rozwiązań, od produktów o podstawowych parametrach ochronnych (impregnacja trudnopalna typu Proban®), po najbardziej zaawansowane technologiczne ubrania wykonane z włókien permanentnie trudnopalnych, modakrylowych i aramidowych (Nomex®). Dodatkowo specjalnie zaprojektowany i przetestowany krój odzieży znacznie zwiększa poziom ochrony osób mających kontakt z instalacjami elektrycznymi. Kolekcja obejmuje pełną gamę asortymentu od bielizny po odzież wierzchnią. Produkty ArcGuard cechują się wyjątkową wytrzymałością w czyszczeniu przemysłowym i są testowane pod kątem wielokrotnych cykli prania.

Do odzieży ochronnej ArcGuard szczególnie polecamy środki ochrony indywidualnej, które zwiększają bezpieczeństwo pracowników narażonych na działanie termicznych skutków łuku elektrycznego, w tym m.in.:

  • Hełm ochronny V-Gard® 950
  • Rękawice odporne na łuk elektryczny Eureca Heat FR Arc Flash
  • Buff czyli tzw. szalokominiarka, wykonana z dzianiny z włókien Nomex®
  • Obuwie ochronne Huzar S3